"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple iPhone 8 En Yeni Sızıntısından Bomba İpucları!

Sedat | 3 Temmuz 2017 0 yorum Süre: 4 dakika

Apple'ın 10. yılına özel olarak gelecek en yeni amiral gemisi iPhone 8'in en yeni render sızıntısı önceki sızıntıları doğruluyor. iPhone 8 ile ilgili en ince ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere Apple iPhone 8'in tanıtılmasına aylar var ancak cihazla ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Şimdi yeni sızıntılar, KGI analisti Ming-Chi Kuo'dan daha fazla render çok önemli tasarım bilgileri getiriyor ve Apple tarafından önümüzdeki yıl da talep edilmek üzere OLED tedarik tedbirlerinin alındığını bildirdi. 

Bir başka raporda, Qualcomm'un yakın zamanda duyurduğu ekranda parmak izi teknolojisinin nakliye yakınında olmadığını ve Apple'ın planlarını daha da hafiflettiğini iddia ediyorlar.

İlk önce güvenilir KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, yaklaşmakta olan iPhone serisinden bahseden yeni bir raporla geri döndü. Analist, iPhone 8'in ekran parmak izi taramayı desteklemeyeceğini ve ekranın altına bu Dokunmatik Kimliğin yer almayacağını iddia ediyor.

Bununla birlikte Dokunmatik ID sensörünün alternatif bir konuma yerleştirilip yerleştirilmeyeceğini veya etrafında hiç bulunmayacağını açıklığa kavuşturmadı. Bu, aksi öne sürülen tedarik zinciri kaynaklarının daha önceki söylentilerini reddetti.

9to5Mac raporu elinde tuttu ve 5.8-inç OLED ekranı (5.2-inç işlev alanını aşağıdan kaldırdıktan sonra kullanılabilir) gibi özellikler üzerinde bile ayrıntılar verdi. Neredeyse ön çerçeveli ekran (üst dudağı engelleyerek), yüz tanıma özelliğine sahip 3D ön kamera ve yüksek ses kalitesi sunuyor. 

Analist ayrıca iPhone 8'in diğer iPhone serilerinden daha az renk seçeneği ile sunulacağını iddia ediyor. Ayrıca Kuo, iPhone 7'lerin, iPhone 7s Plus'ın ve iPhone 8'in yalnızca 64 GB ve 256 GB depolama seçeneklerine sahip olacağını öngörüyor ve her üçü de Yıldırım bağlantı noktasına güveniyor ancak gömülü bir USB Type-C güç dağıtımı devresi olacak Daha hızlı şarj hızları için.

iPhone 7s, 2 GB RAM ile 4.7 inçlik bir ekrana sahip olacak ve daha büyük varyant, 3 GB RAM ile 5.5 inç ekrana sahip olacak. Her üç telefonda da cam sırt ve alüminyum çerçeve olması öngörülüyor.

Son olarak, KGI telefonların Eylül ayında duyurulacağını iddia ediyor ancak iPhone 8, 2018 yılına giren tedarik kısıtlamaları ile çok daha sonra kullanıma sunulacak. KGI ayrıca, Qualcomm'un son zamanlarda ekran üzerinden parmak izi taramasını demo haline getirdiğini not etti. Hazır ve yakında gönderilmeyecek Apple'ın planlarını daha da hafifletecektir.

Ayrıca, tasarımcı Martin Hajek, kukla ünitelere dayanan iPhone 8 görüntülerini yayınladı ve tüm geçmiş sızıntıları doğruluyor. Resimler, çıkıntılı dikey kamera ayarı ve cam sırtıyla Beyaz ve Siyah varyantları göstermektedir. Çerçevesiz ekran da fotoğraflarda görülüyor.

Kore Herald'tan ayrı bir rapor, Apple'ın gelecekte iPhone'lar için OLED ekranları yapmak için LG ile anlaşma yapmaya çok yakın olduğunu iddia ediyor. Raporda, Apple'ın, iPhone'larda OLED ekran üretimi karşılığında, LG'de bir ters yönde durmaya çalıştığı belirtiliyor. 

Raporda, "Apple'ın, Güney Kore ekran üreticisinin Apple siparişlerine özel yeni OLED üretim hatlarına 2 ila 3 trilyon KRW'luk yatırım yapması için LG Display ile görüşmeler yaptığı" söyleniyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi