"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple, iPhone 8 için Arka Yüzlü 3D Lazer Üzerinde Çalışıyor!

Sedat | 13 Temmuz 2017 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple, en yeni amiral gemisi iPhone 8 için artan gerçeklik kazanması adına Arka Yüzlü 3D Lazer özelliği üzerinde çalışıyor...

Apple'ın bu yılın WWDC'sinde yaptığı ARKit açıklaması, şirketin artan gerçeğe çok fazla ilgi duyduğunun açık bir göstergesi oldu. Şimdi, yeni bilgiler Cupertino merkezli şirketin AR özelliklerini kolaylaştırmak ve kamera performansını artırmak için muhtemelen yaklaşmakta olan iPhone 8'in arkasında uygulanabilen "arkadan bakan bir 3D lazer sistemi" üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Ayrı bir gelişmede, akıllı telefon ayrıca gönderilerde gecikme yaşanıyor. Company, konuyla ilgili bir kaynak göstererek, Apple'ın yaklaşmakta olan akıllı telefonları için bir algılayıcı sistem üzerinde çalıştıklarını ve böylece lazer yardımı ile artırılmış gerçeklik uygulamalarının derinliğini daha iyi algılayacağını ve fotoğraf açısından daha iyi otomatik odaklama sağladığını bildirdi. 

Kaynak gereği, bu algılayıcı sisteminin (VSCEL lazer sistemi) iPhone 8'e dahil edilmesi, şirketteki mühendislerin akıllı telefonda teknoloji entegrasyonu açısından ilerleme kaydına bağlı olacaktır.

Hatırlanması için JP Morgan analisti Rod Hall daha önce, iPhone 8'in yüz tanıma için ön 3D lazer teknolojisi ile gelebileceğini ve bunun bir kaç kez doğrulandığını öne sürdü.

Ayrı bir gelişmede, Bank of America Merrill Lynch analistleri iPhone 8'in tedarik zinciri kaynaklarıyla yaptıkları görüşmeler temelinde teknolojik konulardan dolayı 3-4 hafta gecikme ile karşı karşıya kalacağını öne sürdüler.

Rapor, parmak izi sensörü ve 3D algılayıcılarla ilgili sorunları bu gecikmenin arkasında yatıyor. Özellikle, yakında çıkacak olan akıllı telefon gönderilerinin geciktirilmesi ilk kez bu değil.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi