"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple MacBook Pro Nasıl Gelecek?

Sedat | 11 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple tarafından piyasaya sunulacak MacBook Pro’nun yeni modeli hakkında farklı bilgiler gelmeye devam ediyor.

Apple her ne kadar Apple MacBook Pro çalışmalarını gizli bir şekilde sürdürmeye çalışsa da pek çok detay ve özellik sızdırılmış durumda. Konuyla ilgili elde edilen bilgilerde yeni bilgisayar modelinde yüksek satış rakamlarının hedeflendiği ve bu nedenle pek çok donanımın piyasadaki üst modellerden seçildiği belirtilirken bu konuda beklentiler de yükseltilmiş durumda. MacBook Pro modelleriyle gelirleri daha da artırmak ve özellikle mobil sektörde yaşanan düşüşün bilgisayar sektöründen karşılanmasını amaçlayan Apple, bu bakımdan çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

Uzun zamandan beri yeni bilgisayar modeli için gelişmeleri ve çalışmalarını sürdüren Apple ince ve hafif bir bilgisayar modelini piyasaya sunacak. Yeni bilgisayar modelinde yer alacak en önemli özelliklerden bir tanesi yine güvenlik açısından Touch ID özelliği olurken sızdırılan son raporlarda bu özelliğin kullanılacağı belirtildi. Bu bakımdan uzun zamandan beri piyasada kullanılmayacağı belirtilen özelliğin paylaşılan son raporlar dahilinde bu güvenlik özelliğin kullanılacağı resmen görüntülenmiş oldu.

Yeni bilgisayar modelinde performans artışının da yapılması beklenirken özellikle kullanıcılar pek çok yönden iyileştirilmiş özel bir modele sahip olacak. Cihaz ile ilgili en çok merak edilen detaylardan bir diğeri fiyat olurken henüz fiyat ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmış değil. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi