"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple, MacBook Pro'ya 32 GB'lık RAM Modeli Takviyesi Yapıyor!

Sedat | 1 Kasım 2016 0 yorum Süre: 1 dakika

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan MacBook Pro'lar bellek miktarı noktasında eleştiri almıştı. Apple, MacBook Pro 32 GB'lık model için güncellemeye gidiyor.

Apple, geçtiğimiz hafta kullanıcıların beğenisine sunduğu yeni nesil MacBook Pro'lar üstün donanımsal özellikler ile dikkatleri üzerine çekerken, tek bir noktada eleştiriye maruz kalmıştı. Daha fazla eleştiri almamak adına Apple, Sabit olarak 16GB LPDDR4 RAM’e sahip olan tüm modellerde “Parasını verelim, 32GB RAM modeli de olsun” diyen kesimi dinyeleceği söyledi. 

Firmanın 2017 yılında MacBook Pro'da 32 GB belleğe yükselmesi söz konusu olabilir. Gelecek yıl fiyat indirimi gerçekleştireceğini planlayan şirket, indirimden önce eklenecek bu seçenek ile 16GB RAM sunan modellerin fiyatları düşerken, sonradan ilave edilmesi beklenen 32 GB ile eski nesil MacBook Pro'ların fiyatları artış gösterebilir.

Böylelikle anlıyoruz ki Apple, 16 GB'lık bellek miktarını yeterli görmekle beraber aynı zamanda fiyat konusunda yüksek olan miktarın, 32 GB'lık modelde artmaması adına bu yola başvurulduğu görülüyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi