"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple Macbook Satışları Neden Artıyor?

Sedat | 15 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple tarafından piyasaya sunulan ve yeni bir modeli henüz piyasaya çıkartılmayan Apple MacBook satışlarının artış göstermesi dikkat çekti.

Apple 2016 yılını çok parlak bir şekilde geçirmemiş olsa da markaya duyulan güven ve marka tarafından piyasaya sunulan yüksek özellikli cihazlar hala ilgi çekici durumda. Son dönemlerde çeyrek rakamlarının açıklandığı Apple’da özellikle Apple MacBook satışlarının artış göstermesi dikkatlerden kaçmadı. Birinci ve ikinci çeyrek istatistiklerinde markanın düşüş yaşadığını net bir şekilde görüntülense de Apple MacBook satışlarının artış göstermesi markanın bu alanda yüzünün gülmesini sağladı. 2016’nın ikinci çeyrek raporlarında Apple MacBook satışlarının yüzde 30.3 oranında artış gösterdiği belirtilirken bu rakamlar ile birlikte 2015 yılında yakalanan başarı da geçilmiş oldu.

Rapor TrendForce’den

TrendForce tarafından yapılan analizler sonucunda ortaya çıkarılan bu durum farklı modeller ile piyasada yer alan Apple'ın Macbook, Macbook Air ve Macbook Pro modelleri ile başarıya ulaştığı belirtildi. Kullanıcılar farklı renklerde ve özelliklerdeki bilgisayarlardan kendi işlerini özel olarak uygun bir çözüm bulurken aynı zamanda ürünlerin ciddi bir performans sağlaması kişilerin daha da seçimlerini Apple’dan yana yapmasını sağlıyor.

 

Önümüzdeki aylar içerisinde yeni bir Apple MacBook modelinin piyasaya sunulacağı belirtilirken bu modelin de piyasaya sunulması sayesinde Apple MacBook satışlarının çok daha fazla artması bekleniyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi