"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple Music Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Sedat | 4 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple tarafından sunulan müzik servisinde aboneliği bulunan kişilerin abonelik iptal etme işlemlerini haberde belirtilen adımları takip ederek yapabilirsiniz.

Apple Music tarafından yeni üye kişilere belirli bir süre ücretsiz deneme imkanı sunmaktadır. Fakat kişilerin aboneliklerini özellikle otomatik bir şekilde kartından tanımlanması halinde abonelik ücretleri periyodik olarak hesaptan çekilecektir. Müzik servisini kullanmak istemeyen kişilerin bu abonelik iptalini yapmasıyla birlikte çekimler iptal edilebilir.

Abonelik iptali için öncelikli olarak iTunes üzerinden abone olunan hesap ile sisteme giriş yapılması gerekmektedir. Sisteme giriş yapıldıktan sonra sağ köşede yer alan hesap bilgileri bölümünden ayarlara tıklanmalı ve ayarların en altında bulunan Yönet kısmından özel bir ekran açılmalıdır.

Yönet kısmında ise kişilerin müzik aboneliği ile ilgili bilgileri yayınlanmaktadır. Bu bölümde yer alan seçenekleri kullanarak kolay bir şekilde abonelik iptali yapabilir. Özellikle otomatik yenileme seçimlerinin kapalı duruma getirilmesi ile birlikte abonelik süresinin bitmesi halinde abonelik ücreti alınmayacağından dolayı abonelik yenilenmeyecek ve kişiler böylece kolay bir şekilde aboneliğini iptal edebilecektir. Kişilerin hizmetlerden tekrar yararlanmak istemesi halinde ise aynı bölümden işlemleri yaparak otomatik yenileme seçeneğini seçmeli ve işlemlerin otomatik olarak yapılabilmesini ve abonelik ücretlerini kart bilgilerinden çekilmesini sağlaması gerekir.

Seçim yapılacak hizmet ekranı ise şöyledir;

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi