"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple Music Play Store’de 10 Milyonu geçti!

Sedat | 6 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple tarafından Android işletim sistemi için de Apple Music versiyonu geliştirilirken, uygulama 10 milyon barajını geçti.

Apple’ın online müzik dinleme servisi geçtiğimiz aylara kadar sadece iOS için kullanılabilir durumda olurken, bu konuda Apple radikal bir karar alarak Android için de geliştirme yapacağını duyurmuştu. Bu duyurunun ardından uygulamanın Apple Music için Android versiyonu kullanıma sunulmuştu. Google Play Store üzerinden yayınlanan bu uygulama kısa süre içerisinde yüksek bir ilgi görürken, 10 milyon barajının aşıldığı belirtildi. Temmuz ayı itibari ile sistemde kullanıma sunulan uygulamanın kısa süre içerisinde 10 milyon barajını geçmiş olması bu konuda ilginin oldukça yüksek olduğunu da gösterirken, şimdi gözler yeni hedefe çevrildi.

Yeni Hedef 50 Milyon İndirme

Apple Music için yeni hedefin 50 milyon indirme olduğu belirtilirken, uygulamanın bu hedefine 2017 yılının sonuna doğru ulaşması bekleniyor. Apple Music piyasada Spotify ile rekabet içerisinde olurken, bugüne kadar yapılan çalışmalar sonucunda hala sektörde liderlik alınamamış durumda. Apple Music için 15 milyon ücretli üyelik bulunurken, rakibi Spotify bu konuda daha önde ve 15 milyonluk bir kullanıcı bulunuyor. Bu bakımdan sadece ücretli üyelik konusunda dahi Apple Music geride kalıyor.  Apple Music için büyümede Spotify’nin büyüme rakamlarının üzerine çıkılması zorunlu olurken, bu konuda önümüzdeki günlerde yeni gelişmelerin de yaşanabilmesi mümkün görünüyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi