"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple, Otomobil Üretiminde Karar Kıldı!

Sedat | 5 Aralık 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple’ın aylardır kafalarda soru işareti haline gelen üretimi nihayet netlik kazandı. Project Titan adıyla gelmesi beklenen otomobil projesi için çalışmalara başladı.

Teknoloji devi Apple, tüm dünyanın konuşacağı otomobil üretimi için kolları sıvadı. Bildiğiniz üzere uzun bir süredir Apple’ın otomotiv sektörüne gireceği ile ilgili gündemde pekçok söylenti mevcuttu. Bu söylentileri güçlendirecek yeni bilgilerin gelmesinin ardından üretimin olup olmayacağı daha çok merak konusu oldu.

Firma tarafından her ne kadar iddiaları doğrulayacak bir açıklama gelmese de başında Bob Mansfield'in olduğu bir üretimin gelmesi muhtemel. Project Titan isminde geleceği yönünde söylentiler olan otomobilin büyük ses getireceği şimdiden belli oldu. Gözler Apple üzerinde yoğunlaşırken, Apple’ın Ürün Bütünlüğü Direktörü Steve Kenner’ın imzası bulunan mektupta projenin yakın zamanda elle tutulur bilgiler dahilinde olabileceğinin sinyalleri verildi.

Yazılan mektupta dikkat çeken bir başka nokta ise otomotiv sektöründe çalışmaları olan başka devlerin Apple ile veri alışverişinde bulunmamasından dolayı yakınmasıydı. İş birliği içerisinde bazı üretimlerin gerçeleşip gerçekleşmeyeği düşünülürken, basına yayılan sızıntı sonrası böyle birşeyin söz konusu olmadığı açıkça belli oldu. Zira bir süre önce Apple’ın Ford ve Mercedes gibi firmalarla iş ortaklığı yoluna gitmek istediği, fakat otomobil üreticilerinin gerek kendi gerekse Apple’ın veri gizliliği ilkesi yüzünden ortak bir noktada bulamayacakları ifade edilmişti. 

Apple'dan Alan İsimleri!

Tüm bu gelişmelerin yanı sıra Apple cephesinde otomobil üretimi için alan isimleri siparişleri verildi. Olması muhtemel otomobil alan adının apple.auto ve apple.car gibi isimlerini alabilir. Bakalım Apple, teknolojik ürünlerde elde ettiği başarıyı otomotiv sektöründe yakalayabilecek mi?

 

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi