"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple Pokemon Go’dan 3 Milyar Dolar Alabilir

Sedat | 21 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Pokemon Go adı verilen oyun Apple için de önemli bir gelir kaynağı olacak. Yapılan tahminlere 3 milyar doların Apple tarafından alınabileceği belirtildi.

Pokemon Go adı verilen oyun, oyun içi satın alma ile birlikte ciddi gelirin elde edilmesini de sağlamaya başladı. Bu durum uygulama mağazaların da iyi bir kar elde etmesini sağlayacak. Konuyla ilgili yapılan son tanıtımlarda oyun için yapılan harcamaların yüzde 30’unun Apple tarafından alınacağı açıklandı.

Bu bakımdan bir kişinin yapacağı her 10 liralık alışverişte 3 lira Apple tarafından alınacak. Konu ile ilgili yapılan tahminlerde oyundan Apple’ın karının yaklaşık 3 milyar dolar olacağı belirtilirken benzer bir durum Apple da olduğu gibi Google Play Store'da da yaşanacak. Dünya genelinde milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başaran ve günden güne rekabetin arttığı oyunda kullanıcılar gelişme sağlamak adına oyun içi satın almalardan yararlanabilir. Üstelik fiyatların düşük olması bu konuda kişilerin satın almasını da kolaylaştırıyor.

Fiyatlandırma ile ilgili elde bilgilerde kişilerin 100 PokéCoin için 0.99 dolar, 14 bin 500 PokéCoin için 99.99 dolar ödeme yapması gerekiyor. Şu anda Türkiye'de kullanımı açılmayan oyun önümüzdeki günlerde Türkiye'de de aktif bir şekilde oynanabilecek. Bu bakımdan Türkiye gibi pek çok farklı ülkede de oynanabilecek oyun daha fazla kişinin oyuna dahil olmasını sağlayacak ve bu da oyun içi satın alma işlemlerinin daha fazla yapılmasını sağlayacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi