"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple Pokemon GO'ya Özendi

Sedat | 27 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Artırılmış gerçeklik ile bugüne kadar sunulan en önemli oyun olma özelliğini taşıyan Pokemon Go pek çok marka için de önemli bir ipucu sağladı. Apple yaptığı son açıklama

Pokemon Go adı ile piyasaya sunulan artırılmış gerçeğin kullanıcılar tarafından çok tercih edildiği gözler önüne serilirken, oyuna gösterilen ilgi oldukça yüksek oldu. Bu alanda pek çok markada yatırımlarını arttırmaya başlayarak bu alana yoğunlaştı.

Konuyla ilgili son açıklama Apple cephesinden gelirken Apple yaptığı açıklamada arttırılmış gerçeğe yönelik yapılan yatırımların artırılacağı ve bundan sonra bu sektörde önemli projelerin geliştirileceği belirtildi. Bu bakımdan Pokemon GO gibi basit bir oyunun dünya genelinde milyonlarca oyuncuya ulaşması ve ciddi gelirlerin elde edilmesini mümkün olması bu konuda markaları da bu alana teşvik ediyor. Apple tarafından bu alanda yapılacak yatırımların kuşkusuz milyonlarca kişi tarafından tercih edilmesini de sağlaması bekleniyor.

Neler Yapılacak?

Açıklamalarda bu alana yapılacak yatırımlar hakkında bilgiler verilirken yatırımların sonucunda hangi çalışmaların gerçekleşeceği ya da hangi projelerin üretileceği ile ilgili herhangi bir detay paylaşılmadı.

Konu ile ilgili resmi açıklamalar Apple CEO'su Tim Cook tarafından yapılırken gelen ısrarlı sorulara rağmen Tim Cook detay vermekten kaçındı. Fakat önümüzdeki aylarda konu ile ilgili detayların paylaşılması bekleniyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi