"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple "Popo" Benzetmesinden Vazgeçmiyor!

Sedat | 16 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple, iOS 10.1.1 ile güncellenen şeftali emojisi popoya benzediği gerekçesiyle şikayet alarak yeni sürüm ile tasarım değişikliğine gitti.

Güncelleme ile ilginç benzetmelerin yapıldığı şeftali emojisi, iOS 10.2'nin beta sürümü ile aynı emojiyi tekrar popo görünüme kavuşturdu. Şuan beta çalışmalarına devam eden Apple, bu sayede emojilerin daha canlı ve gerçekçi bir yapıya sahip olmasını sağlayacak. iOS’un yeni sürümüyle birlikte birçok yiyecek maddesine ait emoji yayınlamayı hedefleyen Apple’ın emojilerinden özellikle bir tanesi fazlasıyla dikkat çekiyor.

Aşağıdaki görselden de dikkat edeceğiniz üzere iOS 10.1.1 sürümünde popoyu andıran şeftali emojisi, iOS 10.2’in beta 1 sürümünde nispeten biraz daha şeftaliyi andırıyor. Fakat beta 3 sürümünde tıpkı 10.1.1’de olduğu gibi söz konusu emoji, yine bir ince popoyu andırmıyor değil. Twitter kullanıcıları, yeni sürümü henüz beta aşamasında olmasına rağmen iOS 10.2’deki yeni emojiler için şimdiden tepkilerini göstermeye başlamışlar bile. Aslında şu kıvrım ortada değil de biraz daha kenarda olsa sıkıntı kalmayacak gibi.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi