"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple Sanal Gerçekliğe İlk Adımını iPhone 8 İle Atıyor!

Sedat | 26 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Farklılık üzerine farklılık adımları sergileyen Apple, bir diğer adımını sanal gerçeklik üzerine attı.

Apple 10. yılının şerifine yeni olay telefonu iPhone 8'de arttırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik, gizlenmiş elektronikler, sanal gerçeklik ve göz takibi gibi birçok çeşitlilik ile yeri yerinden oynatmaya hazırlanıyor. Hatırlayacağınız üzere Apple, 29 Haziran 2007'de çılgın inovatör ve pazarlamacı Steve Jobs ile bir devrim yaratmıştı. Etkisi hala devam eden devrimin çeşitliliği günümüze kadar sıçramış durumda. Ancak Apple'ın 10. yılının şerefine göz dolduracak muazzam nitelikler ile gelmesi bekleniyor.

iPhone 7'nin çıkmadığı günlerde dahi iPhone 8'in ismi ağızdan ağıza dolaşılıyordu. Şimdiden büyük merak konusu olan iPhone 8 ile ilgili birçok söylemlerde bulunuldu. Fakat teknoloji uzamanı ve yetkili Robert Scoble tarafından oldukça önemli bir açıklama geldi. 

Açıklamada iPhone 8'in anten çizgilerinin olduğunu elektronik ekipmanlarının da en mini şekle indirgenip ufaltılacağını ve aynı zamanda temiz bir parça ile güçlendirilmiş camdan oluşacağını ifade etti. Bunlarla beraber yeni nesil OLED panelli olacağını ve Apple tarafından oluşacak ilk sanal gerçeklik platformunun olduğuna dikkat çekti. Özel bir kulaklık ile sanal-gerçek arası bir dünyaya geçiş yapıp gerçekliğe sanal şekilde müdahele edilebileceğini söyledi. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi