"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple, tek kameraya sığınmak istiyor!

Sedat | 8 Haziran 2018 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple'ın beklenen yeni modellerinde piksel derinliği algılama özelliği öne çıkabilir.

Gelecek iPhone'lar tek objektifli bir kamera ile çift objektif özelliklerine sahip olabilir. Tıpkı Pixel gibi olabilir. 
IPhone X ve iPhone 8 Plus zaten çift objektifli kameralara sahip, ancak gelecekte Apple'ın belki de daha düşük maliyetli modellerde kullanılabilecek tek bir lensle aynı şeylere ulaşabileceğine dair kanıtlar var. Tüm Apple'ın telefonlarında hala ön kapağında tek kamera bulunuyor.  

Kanıt, "piksel derinliği algılama" ile bir "görüntü sensörü" ayrıntılarını veren bir Apple patentinden dolayı şekil aldı. Patentlerle olduğu gibi, oldukça tekniktir, ancak aslında sistem iki pikselde fotoğraf detektörleri oluşturabilir, bu da derinlik gibi bilgi toplamak için kullanılabilir.

Google'ın, Pixel 2'nin beğenisiyle kullandığı benzer bir sistemdir ve tek lensli bir kameranın, Portre Modu'nda bokeh efektini ve ayrıca potansiyel olarak HDR modunu oluşturmasına daha iyi izin vermek için kullanılabilir.

Uzun zaman sonrada gelebilir. Her zaman olduğu gibi, patentler her zaman gerçeğe dönüşmez ama bu patent için aynı şey söz konusu değil. 

iPhone XI veya iPhone 9'un bu kamera teknolojisini kullanmasını beklemiyoruz, ancak yine de bir sonraki telefon modellerinde görebileceğimizi düşünüyoruz. Çünkü Apple, iPhone X tasarımını bir süre kullanacak gibi görünüyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi