"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple, Türkiye'de iPhone 6s İçin Ücretsiz Pil Değişim Programı Başlattı!

Sedat | 21 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Geçtiğimiz haftalarda hatalı olduğu belirlenen iPhone 6s modelleri için ücretsiz pil değişim programı başladı. Peki değişen pil nasıl anlaşılıyor? Detaylar haberimizde...

Apple, bazı iPhone 6s modellerinde bir hata geliştikten sonra kapandığını belirledi. Bu sorunun iPhone 6s'in bataryasından kaynaklı olduğu düşünülerek, inceleme başlatıldı. Kısa bir süre sonra sebebin gerçektende bataryadan dolayo ortaya çıktığı tespit edildi. Ücretsiz olarak iPhone 6s pil değişimi Türkiye genelinde program dahilinde başladı. Peki hatalı bir iPhone 6s'e sahip olup olmadığınızı nasıl anlarsınız?

Örneğin, iPhone 6s'inizin şarjı \%40 gibi yüksek bir seviyedeken telefon bir anda kapanıyorsa, şarj seviyesi \%10'dan bir anda \%1'e düşüyorsa veya \%20 iken şarja taktığınızda bir anda şarj \%10 seviyesinde görünüyorsa bataryada sıkıntı var demektir. Bu durumlardan herhangi birine sahipseniz Apple'ın ücretsiz pil değişim programından yararlanabilirsiniz. Tabi öncelikle yapmanız gereken adımlar var.  iPhone'unuzu servise vermeden önce aşağıdaki işlemleri gerçekleştirin:

Ayarlar>iCloud>iPhone'umu Bul seçeneğini kapatmanız ve Ayarlar>Genel>Sıfırla>Tüm içeriği ve ayarları sil bölümünden telefonu sıfırlamanız gerekiyor. Türkiye'de de başlayan iPhone 6s pil değişim programından faydalanmak için önce Apple'ı aramınız gerekiyor. Apple çağrı merkezi size tanı göndermenizi isteyecek. Gerekli adımları yaptıktan sonra iPhone'daki sorun tespit edilecek ve sorun varsa değişim programına alınacak.

Ancak, iPhone 6s'in ekranı veya kasası kırık ise önce önce bu sorunun ücretli olarak düzeltilmesi gerekiyor. Çünkü kırık ekranlı veya kasalı iPhone'dan pili çıkartmak telefona daha fazla zarar veriyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi