"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple Üçüncü Çeyrekte Düştü!

Sedat | 27 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple tarafından yapılan son açıklamalarda 2016 yılının üçüncü çeyreği ile ilgili rakamlar paylaşıldı.

Apple tarafından 2016 yılı içerisinde yapılan tanıtımlar ile birlikte iPhone SE modeli piyasaya sunulmuştu. Bu model kullanıcılar tarafından çok rağbet görmediği gibi bu model ile birlikte Apple’da ciddi bir düşüş yaşandı.

Özellikle sektördeki Samsung gibi rakipler iddialı amiral gemileriyle piyasada bulunurken Apple’ın modellere yanıt verememesi ile birlikte ciddi bir düşüşe yaşandı. Yaşanan bu düşüş resmi rakamlara da yansırken özellikle iPhone modellerinde yaşanan düşüşün yeni telefon modeli ile birlikte yükselmesi bekleniyor.

iPhone 7’nin tanıtılmasının ardından özellikle 2016’nın son çeyreğindeki rakamların toparlanması ve Apple adına umut vermesi beklenirken bu konuda pek çok kullanıcı da yeni telefon modelinin tanıtılmasını bekliyor. Bu bakımdan yapılacak tanıtım ile birlikte kullanıcıların ihtiyaçlarının karşılanması ve yeni model telefon modelinin beğenilmesi Apple’ın yeniden parlak döneme dönmesini sağlayabilir. Fakat yeni telefon modelinin tanıtımının ardından istenen oranlara ulaşılamaması halinde ise Apple adına ciddi bir sıkıntılı dönem başlayabilir. Zira sektördeki pek çok rakip ve Çin'de yapılan üretimlerle dünya geneline yayılan markalar mobil sektörü hakimiyet altına almış durumda. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi