"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple ve MediaTek Ortak Oluyor!

Sedat | 6 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple ve MediaTek arasında yapılan anlaşmalar ile birlikte ortak bir çalışma yapılacağı ve kablosuz şarj için yeni teknolojilerin geliştirileceği açıklandı.

Kablosuz şarj teknolojileri konusunda son dönemlerde sıkı bir şekilde çalışma yapan Apple, bu konuda ortaklığa gitme yolunu tercih ederken Apple ortaklık için MediaTek ile masaya oturdu. Yapılan açıklamalarda anlaşma noktasında iki firmanın da uzlaştığı ve anlaşma için imzaların atıldığı belirtildi.  

Bu bakımdan Apple ve MediaTek anlaşması ile birlikte artık çalışmalara resmen başlayacak.  Bu anlaşma özelikle çalışmalarda geri kalan Apple için bu anlaşma önemli bir ivme kazandıracak ve böylece bu çalışmalar çok daha kısa süre içerisinde sonuçlandırılabilecek.

Özel Bir Cihaz Geliştirilecek  

Apple ve MediaTek tarafından yürütülecek işlemler dahilinde kablosuz şarj için yeni bir cihaz geliştirilecek. Bu cihazın iPhone modelleri ile uyumlu olması beklenirken, özelikle cihaz hazırlandıktan sonra çıkartılacak yeni iPhone modellerinde kablosuz şarj teknoloji de kullanılacak. Şu an için anlaşma dışında yeni cihaz için hiçbir detaya ulaşmak mümkün olmazken, yarın yapılacak tanıtımlarda bu konuda yeni bilgilerin verilmezi, bekleniyor. Zira yarın büyük bir tanıtım yapacak Apple, bu konuda sürpriz de yapabilir. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi