"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple Watch 2 Gelmedi Satışlar Düştü

Sedat | 22 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple tarafından Apple Watch modelinin yeni bir versiyonunun çıkarılmaması özellikle akıllı saatler sevkiyatında düşüş yarattı.

Geçtiğimiz yıllarda Apple tarafından tanıtımı gerçekleştirilen Apple Watch giyilebilir teknoloji alanında oldukça önemli özelliklere sahip. Cihazın piyasaya sunulmasının ardından dünya genelinde büyük ilgi görmesi kısa süre içerisinde gerçekleşirken bu süre sonrasında Apple cihaz için güncelleme yapmazken yeni bir model de piyasaya sunulmadı. Bu durum akıllı saat için piyasadaki ilginin giderek azalmasına yol açarken konu ile ilgili paylaşılan raporlarda akıllı saat sevkiyatlarını giderek düştüğü görüldü.

Sevkiyatlar Düştü

2016’nın ikinci çeyreği ile birlikte açıklanan raporlarda 2015 aynı dönemine göre yüzde 32 oranında bir düşüş görüldüğü belirtildi. 2016 yılındaki toplam sayı 3.5 milyon olurken 2015 yılında bu rakam 5 milyon barajını geçmişti.

Bu düşüşe rağmen 1.6 milyon akıllı saat sevkiyatı gerçekleştiren Apple akıllı saat sektöründe ve giyilebilir teknolojiler alanında liderliğini hala sürdürüyor. Piyasada yaşanan son durumu kurtarmak isteyen Apple'ın Eylül ayında yapılacak etkinlikte yeni saat modelinin de tanıtması en büyük beklentiler arasında yer alıyor. Markaya yakın kaynaklardan elde edilen bilgiler de bu yönde olurken Apple Watch modeli 2016 yılı ile birlikte kullanıcılara sunulmuş olacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi