"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple Watch 2 Türkiye’de Kaç Para?

Sedat | 8 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple tarafından yapılan tanıtım ile birlikte Apple Watch 2 de görücüye çıkarılırken, cihazın fiyatı da belli oldu.

Apple Watch için yeni bir ürün tanıtımı dün akşam yapılırken, Nike ile iş birliğine giden Apple, özel bir cihazı piyasaya sundu. Dün yapılan tanıtım sonrasında en çok merak edilen detay, cihazın Türkiye’deki satış fiyatı olurken, bugün tüm soru işaretleri giderildi. Dünkü açıklamada Apple Watch fiyatı belirtilse de Türkiye’deki ek vergiler nedeniyle cihazın kesin fiyatı hakkında bir yorum yapılamamıştı. Fakat bugün elde edilen son bilgiler ile birlikte bu konuda kesin verilere ulaşıldı. Aynı zamanda Apple’ın özel kulaklığı için de artık fiyat net.

Airpods Cep Yakacak!

159 Dolar’dan satışa çıkacak kulaklık için Apple fiyatı çok yükseltmiş durumda. Öyle ki kur ve ek vergilerin de üzerinde bir fiyat belirlenmiş. Türkiye’de kullanıcılar kulaklıklar için 779 TL ödemek zorunda.  

Benzer bir durum Apple Watch için de yaşanırken, cihazın tanıtımda açıklanan fiyatı 1.249 Dolar. Fakat Türkiye’deki fiyatı 5 bin TL.  Bu bakımdan cihazların kur ve vergilerin üzerinde bir fiyata satılması da Türkiye’deki Apple kullanıcıları için ciddi bir maliyet getiriyor. Bu kadar yüksek rakamlara çıkılması Türkiye’deki satış oranlarının düşük olmasına neden olurken sadece bir kulaklık için dahi 779 Dolar’ın ödenecek olması ciddi bir alım gücü gerektiriyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi