"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple Watch Kablosuz Şarj Olacak

Sedat | 25 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple Watch için yapılan son tanıtımda kablosuz şarj imkanının artık mümkün olduğu ifade edildi.

Geçtiğimiz dönemlerde Apple Watch şarj konusunda pek çok farklı seçenek sunulurken, özellikle Kickstarter üzerinden bağış almayı amaçlayan projeler yayınlanmıştı. Bugüne kadar bu alanda başarıya ulaşan çok fazla proje olmazken, tanıtımı yapılan son cihaz bu alanda oldukça başarılı. Kablosuz bir şekilde şarj ihtiyacını karşılayan bu cihaz üstelik sadece amacına odaklanmış değil. Donanım işlevini sorunsuz bir şekilde yerine getirirken, aynı zamanda tasarım açısından da kullanıcıları tatmin edecek durumda. 

Apple Watch’un yanı sıra Pebble’ın da modellerini destekleyen yeni şarj ünitesine kişilerin kablo bağlantısını yapmasına gerek yok. Geliştirilen şarj cihazında şarj için gerekli parçanın saate takılması ve ardından saatin istasyona yaklaştırılması yeterli.

Saat Havada Kalıyor!

Manyetik bir ortamın bulunduğu istasyonda, şarj olma sırasında Apple Watch serbest bir şekilde havada duruyor. Bu bakımdan şarj sırasında da cihazın oldukça farklı bir görüntüsü oluşuyor.

İstasyon kullanılmadığı durumlarda ise aydınlatıcı olarak da görev yapabiliyor. Sağladığı loş ışık sayesinde karanlık ortamlarda yeterli bir ışık elde edilebiliyor. 200 Dolar gibi bir etiket fiyatına sahip olan donanımın Ekim ayı itibari ile piyasada satışa çıkacağı ifade edildi. Lift olarak adlandırılan yeni şarj cihazına ilginin yüksek olması bekleniyor.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi