"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple Yarın Bu Ürünleri Tanıtacak!

Sedat | 26 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple, yılın kapanışını yapacağı son etkinlikte neleri tanıtacak ve etkinlik hangi tarihte düzenlenecek? İşte detaylar...

Apple, 2016 yılında düzenlemiş olduğu 3 etkinlikte WWDC'de yeni yazılımlarını tanıttı. İlk olarak yeni iPhone modellerini Eylül ayında, MacBook ve yeni ürünleri ise Ekim ayında tanıttı. Yılın son etkiliğinde ise bu ürünler tanıtılacak. Merak edilen etkinliğin tarihi açıklandı. 

27 Ekim'de MacBook Etkinliği!

Apple, lansman için gönderdiği davetiyeye göre etkinlik tarihi 27 Ekim'de düzenlenecek. Bu etkinlikte yeni MacBook Air ve MacBook Pro modellerini tanıtması bekleniyor. Yeni MacBook modelleriyle beraber iPad modelleri de yolda..

Önceki haberimizde yeni MacBook Pro'nu bazı özelliklerine değinmiştik. Donanımsal ve tasarım açısından değişikliğe gidilnmesi beklenen MacBook modelinin iPhone 7'de varolan siyah renk eşlik edecek. 

Parmak izi okuyucusu için Touch ID,kısayol ve durum bilgilerini denetlemek için OLED paneliyle gelmesi beklenilen ürünün 3.5mm'lik girişinin olmadığını belirtelim. Bunların yanı sıra iPad Pro 2, iPad mini 5 ve bir ihtimal bile olsa iPad Air 3'ün de etkinlikte tanıtılması bekleniyor.

Davetiyelerde dikkat çeken nokta ise üzerinde bulunan slogan olsa gerek. Hatırlayacağınız üzere Steve Jobs ilk iMac'i tanıttıktan sonra reklamlarda "hello again" sloganı kullanılmıştı. Apple'ın da bu sloganı kullanmış olması yenilik içerisinde geleceğinin habericisi gibi. Bunlara ek olarak Apple VR'nin de yarın ki etkinlikte sunulacağı yönünde konuşmalar olsa da bu ihtimalin düşük olduğunu söyleyebiliriz.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi