"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple Yeni MacBook’ları Tanıtacak

Sedat | 11 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple tarafından son etkinlikte yeni bir MacBook tanıtılmazken, yeni bilgisayarlar için önümüzdeki günlere etkinlik düzenlenebileceği belirtildi.

Apple’ın önemli gelir kalemlerinden birisi MacBook serisi olurken, yeni modeller ile ilgili yeni bilgiler gelmeye başladı. Özelikle geçtiğimiz günlerde yapılan etkinlikte yeni bir MacBook modelinin tanıtılması beklense de beklentiler gerçekleşmedi. Bu nedenle de modellerin ayrı bir tanıtım ile piyasaya sunulacağı da kesinlik kazandı.

 Yeni bir akıllı saat ve iPhone modelleri ile birlikte piyasaya giriş yapan Apple, bilgisayarlarında da yenilik getirecek. Özellikle yenilenen işletim sistemi ile birlikte MacBook kullanımı çok daha iyi bir düzeye çekilmiş durumda. Tasarım ve donanımda çok fazla farkların olması beklenmese de performans anlamında cihazın daha iyi bir duruma getirilmesi bekleniyor.

Bu konuda gündeme getirilen iddiaların en büyük dayanağı ise Apple CEO’su Tim Cook tarafından gönderilen yeni bir mail. Bu mailde, Tim Cook, “Bizi izlemeye devam edin” şeklinde bir ifade kullanılırken, bu tanımlama yeni bir MacBook tanıtımı yapılacak şeklinde yorumlandı.  Gündeme gelen bu haberler ile birlikte gözler yeni bir tanıtıma çevrilirken, yeni MacBook modelinde OLED ekranın kullanılacağı ve klavye üzerindeki bölüme bu ekranın konumlandırılacağı belirtildi.

2016’nın Sonlarında Gelebilir

Konuyla ilgili yapılan ilk tahminler ise 2016 yılı bitmeden tanıtımların yapılacağı yönünde. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde Apple yeni bir sürpriz gerçekleştirebilir.  

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi