"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple'dan katlanabilir telefon geliyor!

Sedat | 26 Şubat 2019 0 yorum Süre: 2 dakika

Akıllı telefon pazarındaki büyüme dururken, pahalı modeller gelmeye devam ediyor. 

Samsung, Huawei, Xiaomi, LG, Lenovo ve Motorola gibi telefon üreticileri yakın gelecekte katlanabilir telefonlar satma planlarını ortaya koyarken, katlanabilir bir iPhone olup olmayacağı merak edilenler arasındaydı. Söz konusu patent Apple'ın en azından esnek bir akıllı telefon oluşturma olasılığını araştırdığını öne sürdü.

Bu görüntüler bir iPhone'un iPad olmak için nasıl açılabileceğini mükemmel bir şekilde gösteriyor. Tabii ki soru şu ki, herhangi biri gerçekten bir iPad'e geçiş yapabilen bir iPhone mu isteyebilir? Böyle bir cihaz daha fazla kişiyi iPhone satın almaya teşvik eder mi? Yoksa fiyat sebebiyle ulaşılmaz mı olur? Hem iPhone'a hem de iPad'e sahip olan bizler, tek bir cihazda birleştirilseydi yine tercih eder miydik?

Katlanabilir ekran birçok yönden pratik bir uygulama arayan bir teknoloji olarak bizi etkiliyor. Apple'ın katlanabilir telefonuna ait patentleri bugün ortaya çıktı. 

Apple uzun zamandır bir katlama cihazı planlıyordu. 2011 yılında böyle bir cihaz için patent başvurusunda bulunmuş ve 2014 yılında kendisine bir patent verilmişti. Yeni patentin detayları henüz ne boyutta olduğu bilinmiyor olsa da bu katlanabilir telefonun çok uzakta olmadığının sinyallerini veriyor. 2020 yılında gelmesi muhtemel değil ama 2021 Eylül ayında yeni bir telefon tasarımının gelmesi beklenir bir durum gibi görünüyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi