"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple'dan sanal gözlük için önemli patent!

Sedat | 26 Şubat 2019 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple'ın gelecekteki AR akıllı gözlükleri, evinizde bir şeyler bulmanıza yardımcı olabilir.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, bugün Apple Inc. için resmen yeni verilmiş 53 patent serisi resmen yayınladı. Bu özel raporda, Apple'ın gelecekteki AR gözlükleri için ikinci patent kazancını, daha uzun menzilli yakalama yeteneklerine sahip bir 3D tarayıcı nokta projektörü ve belirli koşullar altında bir iPhone'un ana ekranında otomatik simge atamış olması dikkat çekiyor.

Son olarak, Apple'a ayrıca Apple Watch Digital Crown için patent verildi. Bu hafta verilen patent raporunu, bugün Apple'a verilen geri kalan patentlerin geleneksel listelenmesiyle tamamlıyoruz .Apple'ın yeni verilmiş patenti (# 10,217,288) kapak grafiğimizde belirtildiği gibi akıllı gözlükler veya AR gözlüklerle ilgili buluşlarını kapsar. Patent, Artırılmış Gerçeklik (AR) sistemlerinin, bilgisayar tarafından oluşturulan sanal bilginin gerçek ortamın bir parçası olarak üst üste bindirilmesinin görselleştirilmesini sağlayarak gerçek bir ortamın bilgisini geliştirebileceğini not ediyor. 

Apple'ın yeni verilmiş patenti, özellikle 3D haritalama için desenlerin verimli bir şekilde projeksiyonu için yöntem ve aparatlarla ilgili buluşlarını kapsar. Aşağıda sunulan patent rakamına göre, nokta projektörü Apple'ın Face ID için geçerli nokta projektöründen çok daha güçlüdür, çünkü kullanıcıları bir mesafeden yakalayabilir. Apple'ın bu buluş için ilk verilen patenti 2015 yılında yayınlandı . İlk verilen patent 56 patent talebine sahipti. Bugünün ikinci verilen patenti yeni bir patent talebi listesi sunar ve 20 adet talep ile sınırlıdır.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi