"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple’ın abonelik işi patlamak üzere!

Sedat | 12 Ocak 2021 0 yorum Süre: 3 dakika

Yeni bir analist raporu, Apple'ın yakında bir dizi mevcut iPad ve iPhone uygulamasına abonelik katmanları ekleyebileceğini öne sürüyor.

Loup Ventures, Apple'ın yakında Apple News +, Apple Music ve Apple TV + gibi Podcast'ler +, Stocks + ve Maps + gibi hizmetleri ekleyebileceğini düşünüyor. Sonbaharda Apple, farklı iOS uygulamalarını çeşitli kombinasyonlarda bir araya getiren yeni Apple One abonelik paketini piyasaya sürdü, çünkü ücretli abonelik ürünleri artık Apple'ın genel işinin bir bileşeni olduğundan Fortune 50 şirketinin geliriyle aynı boyuttadır. 

Bu mükemmel bir karşılaştırma değil, ancak Apple'ın abonelik işinin Apple TV + ve Apple Music gibi ürünler sayesinde ne kadar güçlü hale geldiğini anlamanın bir yolu, Apple'ın rakiplerine göre ne kadar hızlı büyüdüğünü düşünmektir.

Spotify'ın 144 milyon ücretli abone biriktirmesi 14 yıl sürerken, Apple bunun yarısından fazlasını (85 milyon) beş yılda elde etti. Aslında Apple, bu uygulama gibi hizmetlerin üzerine devasa bir abonelik işi kurdu, öyle ki iPhone üreticisinin hizmetleri artık gelir açısından bir Fortune 50 şirketinin büyüklüğüne eşit. Ve Loup Ventures, Apple'ın yeni raporunda (h / t MacRumors) Apple'ın Mail ve Podcast gibi varsayılan iPhone uygulamalarının üstüne abonelik katmanları oluşturarak daha da fazla gelir elde etmeye çalışacağını tahmin ederek, Apple'ın bu doğrultuda ikiye katlamak üzere olduğunu düşünüyor. .

Loup Ventures bu fikir hakkında o kadar yükselişe geçti ki, rapor Apple'ın üç trilyon dolarlık bir piyasa değerine itilmesine yardımcı olabileceği izlenimini bırakıyor. Spotify'ın, kullanıcıların şu anda podcast bölümlerinin keyfini çıkardığı ana Spotify uygulamasından koparılacak premium, abonelik tabanlı bir podcast uygulaması hazırladığı söyleniyor. Apple da aynısını yapabilir, ancak çok daha fazla uygulama için.

Abonelik hizmetlerinin şirketin geleceği için ne kadar önemli olduğunu gösteren Apple, en son Eylül ayı etkinliğinde, birden fazla abonelik ödemesini sürdürmek zorunda kalmamanız için farklı ücretli Apple uygulamaları paketlerini içeren Apple One'ı başlattı.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi