"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple’ın Elektrikli Otomobili Ertelendi

Sedat | 22 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple tarafından yürütülen elektrikli otomobilin çıkış tarihinin ertelenebileceği gündeme geldi.

Apple Project Titan adını verdiği elektrikli otomobil projesini ne kadar gizli yürütmeye çalışsa da projeden haberi olmayan kalmadı. Yeni çıkan iddialara göre ise Apple’ın 2020 yılında çıkarmayı planladığı elektrikli otomobil’in çıkış tarihi 2021 yılına ertelendiği iddia edildi. Apple’da bir süre proje çalıştığını belirten bir kişi The Information’a verdiği demeçte elektrikli ve otopilot özelliği olan otomobilin çıkan teknik sebeplerden dolayı 2021 yılında görücüye çıkacağını söyledi.

BMW İle Ortaklık Konuşulmuştu

Daha önce çıkan iddialarda da Apple Ceo’su Tim Cook’un iş birliği için BMW ile de görüştüğü söylenmişti. Apple’ın otomobil üretimi konusunda altyapısının olmaması, BMW gibi güçlü bir marka ile ortaklığın yapılmasını sağlayabilir. Böylece üretim ihtiyacı ortak olunan marka ile giderilirken, işin yazılım kısmı Apple tarafından üstlenebilir.

Apple şirketi 2 konu hakkında açıklama yapmaktan çekinirken ilerleyen zamanlarda açıklama yapıp yapmayacağı merakla bekleniyor. Zira gündemde açıklama yapılmadığı için pek çok farklı iddialar yer alırken, Apple sürekli olumsuz nedenlerden dolayı gündeme gelmek zorunda kalıyor. Marka bu durumdan kurtulmak için konuyla ilgili genel bir açıklama yaparak, soru işaretlerini de giderebilir. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi