"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Asus ZenUI Arayüzünü Geliştirmeye Ne Dersiniz?

Sedat | 12 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Asus tarafından telefon modellerinde kullanılan özel ara yüzün geliştirilmesi için tasarımcılara çağrı yapıldı.

Asus tarafından üretilen Android işletim sistemli telefonlarda özel bir ara yüz kullanılıyor. Bu ara yüz için geliştirmeler yapmak isteyen Asus önemli bir çağrı yaparken ZenUI kullanıcı ara yüzü geliştirilmesi için tasarımcılara davet gönderdi.

Asus tarafından üretilen Zen serisinde kullanılan ve aynı zamanda tabletlerde de tercih edin ZenUI kullanıcı ara yüzü büyük ilgi görürken uzun zamandan beri önemli bir geliştirme yapılmayan ara yüzde yenilikler arayan Asus bu konuda tasarımcıların fikirlerine önem verecek.

ZenUI Designer Community Kuruldu

Konu ile ilgili marka tarafından önemli bir adım atılırken yapılan açıklamalarda ZenUI Designer Community’nin oluşturulduğu ve isteyen herkesin bu topluluğa katılarak destek sağlayabileceği belirtildi. Üstelik tasarımcıların yaptığı çalışmalardan para kazanmasının da mümkün olduğu belirtilirken kişilerin hem para kazanarak hem de böylesine önemli bir projede görev yaparak önemli bir deneyim elde etmesi amaçlanıyor. Konu ile ilgili açıklamalarda kişilerin nasıl üye olabileceği belirtilirken üye olarak destek sağlamak isteyen kişilerim designer.zenui.com adresi üzerinden üyelik işlemini gerçekleştirmesi mümkün.

Üstelik sadece ara yüz için değil ikonlardan arka plan fotoğraflarına kadar pek çok detay baştan aşağı tasarlanabilir ve yenilenebilir. Bu bakımdan tasarımcıların çalışabileceği çok farklı alanlar bulunurken Asus bu projesiyle de adından söz ettirmeyi başarmış durumda. Telefon serileriyle yüksek ilgi gören Asus sadece 2015 yılında 20 milyondan fazla ZenFone 2 modelini satmayı başarmıştı. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi