"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Asus'tan ROG oyun telefonu geliyor!

Sedat | 11 Mayıs 2018 0 yorum Süre: 2 dakika

Asus Haziran ayında bir ROG oyun akıllı telefonunu piyasaya süreceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Asus'un kendi ROG (Gamers Republic) markası altında bir oyun akıllı telefonunu sunmaya hazırlanıyor.  Razer, oyun merkezli akıllı telefonunu duyurduktan sonra Xiaomi'nin Black Shark ve ZTE nubia Red Magic'i izledikten sonra oyun telefonları aniden trend oldu.

Yine de, hiçbir şey resmen onaylanmadığı ve şimdilik söylentiler olduğu için bu tür bilgileri biraz şüphecilikle almanızı öneriyoruz. Görünüşe göre, çok sayıda ünlü PC donanım üreticisi, akıllı telefon dünyasında şanslarını denemek istiyor. Acer'in Predator 8 tabletini hatırlıyor olabilirsiniz. Son birkaç yılda bir ton PC donanımı satıyor, bu yüzden bir oyun akıllı telefonunda neden başarılı olmasın?

İddiayı ortaya atan kaynağa göre, Asus, Tayvan'daki Computex 5-9 Haziran döneminde oyun odaklı akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Tabii ki, hiçbir özellik açıklanmadı ama ana donanımı tahmin etmek zor değil.

Bir Snapdragon 845 yonga seti, kesinlikle piyasaya sürülecek, çünkü daha akıcı bir işlem için 8GB RAM ve hızlı bir oyun deneyimi için yüksek bir yenileme oranı ekranı ile eşleştirilen piyasadaki en güçlü SoC. Muhtemelen 120 ve hatta 144 Hz aleminde bir yerlerde.

Cihazın fiyatlandırması, başarısının yanı sıra öne çıkacak özellikleri için çok önemli olacaktır. Bir oyun akıllı telefonunun çoğu insanın düşünebileceği bir şey olmasa da, PUBG Mobile gibi oyunlar daha sık olacak ve daha fazla ham güç ve oyuna hazır özellikler gerektirecek. Asus'un oyun donanımını tasarlama deneyimi kesinlikle burada işe yarayacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi