"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Asus'tan ZenPad 3 8.0 tablet duyurusu geldi

Sedat | 2 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Asus tarafından yapılan son tanıtımlarda Asus ZenPad 3 8.0 adı verilen bir model daha piyasaya sunuldu.

ZenPad adı ile yeni bir seriye başlayan Asus, bu aileye yeni bir model daha ekledi. Yeni modelin adı Asus ZenPad 3 8.0 olurken, Asus ZenPad 3 8.0 ile birlikte Asus tablet sektöründeki durumunu güçlendirdi.

Tablet sektöründe de iddialı bir hale gelmek isteyen Asus, bu konuda ZenPad ailesine güveniyor. Bu bakımdan güncellemeler bu seriye yönelik yapılırken, Asus ZenPad 3 8.0 ile ilgili yapılan tanıtımlarda modelin özellikleri de paylaşıldı.

Asus ZenPad 3 8.0 Özellikleri Neler?

Asus ZenPad 3 8.0 modelinde 2 GB RAM ve SnapDragon 650 çip seti tercih edilirken, ekran 7.9" büyüklüğünde. Ekran 2048x1536 piksel çözünürlüğünü desteklerken, dokunmatik ekranın tepki süresi de oldukça iyi.

Adreno 510 grafik işlemci ile desteklenen cihaz bu bakımdan bir tablet için iyi özelliklere sahip. İki farklı model ile sunulacak tablette alt modelde 2 GB RAM ve 16 GB depolama, üst modelde ise 4 GB RAM ve 32 GB depolama alanı bulunacak. Ayrıca iki modelde microSD desteği bulunuyor.

8 MP arka kamera ve 2 MP ön kamerası ile kamera ihtiyacını karşılayan telefonda USB Type-C desteği de bulunuyor. İşletim sistemi ise Google Android 6.0 Marshmallow. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi