"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Audi'den Trafik Işığı Desteği

Sedat | 17 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Otomobil sektörünün en önemli markalarından birisi olan Audi araçlarını daha da akıllı hale getirecek Yeni teknolojiyi kullanmaya başlayacak.

Şehir altyapısını kullanan ve sürücüleri bu konuda bilgilendiren ilk otomobilleri piyasaya sunmaya hazırlanan Audi bu konuda farklı bir deneyim sunacak. Bugüne kadar şehir alt yapısı ile çalışan uygulamalar olsa da uygulamaların araçlara başarılı bir şekilde entegre edilerek kullanıma sunulması Audi tarafından gerçekleştirilecek.

Trafik Işıkları Kontrol Altında

Yapılan yeni açıklamalarda araçlarda yeni bir teknolojinin kullanılmaya başlanacağı belirtilirken Bu sayede özellikle trafik ışıkları gibi trafikte fark edilmesi gereken tüm detaylar sürücü için hatırlatılacak. Gerçek zamanlı trafik ışığı bilgisi sayesinde kişiler yaklaştıkları trafik ışıklarının zamanlarını görebilecek. Böylece herhangi bir problem yaşamadan trafik ışıklarının durumuna göre sürücüler yolculuklarını sürdürebilecek.

Hizmet Ücretli

Bu hizmetlerden yararlanmak isteyen kişilerin aynı zamanda ücretli olarak sunulan Audi'nin Connect Prime veri üyeliğine sahip olması gerektiği belirtildi. Bu bakımdan hizmetlerden yararlanmak ücretsiz olmayacak ve araç sahiplerinin 6 aylık 199 dolar olan üyeliği alması gerekecek. Sistemin sunduğu en önemli özelliklerden birisi ise kişilerin tüm ışıklarda yeşilden geçebilmesi adına ideal hız aralığının belirlenmesi. Böylece uygulama tarafından sizlere verilecek direktifleri kullanarak herhangi bir bekleme yapmadan trafikte hızlı bir şekilde ilerleyebilirsiniz

1 Haziran 2016 tarihinden sonra üretilen Audi Q7, A4 ve A4 allroad modellerinde ve yeni üretilecek araçlarda bu teknolojiler kullanılabilecek. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi