"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

AVG Antivius Android’de Ne Kadar Başarılı?

Sedat | 3 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

AVG Antivius Free for Android ile mobil çözüm sunan AVG, bu alanda ne kadar başarılı? İşte uygulamaya ilk bakış.

AVG hem ücretsiz hem de çok popüler bir antivirüs uygulaması. PC üzerinde çok sayıda kullanıcı onu zaten kullanıyor. Bu da onu, Android cihazlar için de avantajlı hale getiriyor. Kullanıcılar zaten PC üzerinden tanıdığı arayüze alışmakta zorluk çekmiyor. Android versiyonu da ücretsiz kurulabiliyor. Uygulamada sadece reklamlar yer alıyor.

Tek Buton İle Tarama

Ana ekranda dev bir tarama düğmesi bulunuyor. Kullanıcı buna basarak telefonu üzerinde virüsleri taramaya başlayabiliyor. Güzel yanı ise bu taramalar 30 saniyeden fazla sürmüyor. Dolayısıyla hızlı çalışıyor. Günlük veya haftalık taramalar planlanabiliyor. Düşük, orta veya yüksek seviye güvenlik ayarları seçilebiliyor. Ayrıca “Ekstra Duyarlı” bir ayar da bulunuyor. Güvenli web sörfü, zararlı uygulamalara karşı koruma, zararlı web sitelerine karşı uyarı gibi farklı özelliklere de sahip.

Spam Aramalar Engelleniyor!

Uygulama ayrıca arama engelleyici olarak da çalışabiliyor. Böylece sizi rahatsız eden spam aramaları engelleyebiliyorsunuz. Dilerseniz, kaybolan telefonu, Google Map üzerinde, son bulunduğu noktadan takip edebilirsiniz. Mesaj atarak telefonu bulan kişiyle iletişim kurabilirsiniz, hırsızlık durumunda telefonu uzaktan kullanılamaz hale getirebilirsiniz. Görev yöneticisi özelliği ise gereksiz işlemleri kapamanıza imkan sağlar.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi