"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Avrupa'da 3 Milyon Toyota Yaris Üretildi

Sedat | 12 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Toyota'nın Avrupa'daki en önemli modellerinden birisi olan Toyota Yaris'in 3 milyon üretime ulaştığı belirtildi.

Türkiye'de yüksek satış rakamlarına ulaşmakta zorlanan fakat Avrupa daha fazla tercih edilen Toyota Yaris 2012 yılından itibaren Türkiye pazarında yer alırken Türkiye'de sadece 1776 satan otomobil Avrupa'da 3 milyonu geçti.

Konu ile ilgili açıklama marka tarafından yapılırken 3 milyonuncu üretim ile birlikte Toyota önemli bir başarıya daha imza atmış oldu. 3 milyonuncu Toyota Yaris'in siyah ve beyaz çift renk tonlarında üretilmesi özel bir otomobilin de ortaya çıkmasını sağlarken, hibrit modeli özellikleriyle de oldukça ilgi gördü.

Avrupa ülkelerinde oldukça yoğun ilgi gösterilen otomobilin yüzde 87’si sadece Avrupa ülkelerinde satılıyor. Avrupa dışında otomobil için ilgi gösterilen yerler arasında ise Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Porto Riko bulunuyor. Dünyanın pek çok noktasına Toyota Yaris ihracatı yapan Toyota markası 42 ülkeye bu aracı gönderiyor.

Yenilenen Yaris, üstelik çok da konseptli ve geniş bir iç hacme sahip olurken üstelik hiç alanda yapılan değişiklikler ile birlikte multimedya çözümleri de sunuyor. Böylece marka gençlere de hitap etmeyi başarıyor.

Otomobilin Türkiye'de çok fazla tercih edilmemesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi fiyatı olurken alternatifler kişiler tarafından daha çok tercih ediliyor. Toyota tarafından en çok önemsenen modellerden birisi olan Toyota Yaris, 15 yıl içerisinde 1 milyar Euro'dan daha fazla yatırım aldı ve böylece özellikle Avrupa'da en çok tercih edilen otomobiller sıralamasına da girmeyi başardı.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi