"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Baidu 2018'de Yollarda Olacak

Sedat | 28 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Baidu tarafından üretimi gerçekleştirilecek elektrik otonom aracın 2018 yılında yollara çıkacağı belirtildi.

Elektrikli ve otonom araç konusunda en önemli üreticilerden birisi Baidu olurken, marka tarafından çalışmalr hakında bilgiler verildi. Firma tarafından araçların proje çalışmalarının sürüldüğü belirtilirken, 2017 ve 2018 yıllarında başlanacak üretimler ile birlikte kişiler Baidu marka araçları kullanma fırsatı elde edecek. Daha önce de üretimleri ile gündeme gelen marka, maliyetlerin düşmesi adına önemli yatırımlar yapmış ve pek çok firma ile ortaklık kurmuştu. Özellikle Ford ile ortaklığa giderek yatırımlar yapan Baidu, üretim hattında böylece işleri daha da kolay bir hale getirdi.

Samsung’tan Yazılım Desteği

Baidu’nun çalıştığı firmalardan bir tanesi de Samsung olurken, yazılım desteği alan Baidu, böylece farklı firmalar ile çalışarak pek çok önemli özelliği de aracında kullanma imkanı elde etti.

2018’de Yollarda!

2018 hedefi için hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdüren Baidu, bu konuda oldukça önemli işlere imza atıyor. Yeni projede Chery tarafından üretilmiş olan elektrikli EQ modelinin kullanıldığı öğrenilirken, araçta trafikte yer alan tüm detayların sistemde bulunması bekleniyor. Hedef olarak 2018 yılı belirtilse de tam olarak bir tarih bilgisi paylaşılmadı.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi