"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Battery Saver Pokemon Go'ya Tekrar Geliyor

Sedat | 4 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Pokemon Go için yapılan son güncelleme ile tasarruf modu iptal edilirken, ilgili özelliğin tekrar sisteme geleceği belirtildi.

Pokemon Go için yapılan son güncelleme pek çok oyuncunun oyundan vazgeçmesine neden oldu. Bu durum Pokemon Go için yeniden bir yapılanma sürecine gidilmesine neden olurken, önümüzdeki günlerde yeni bir güncellemenin daha sunulacağı belirtildi. Yeni güncellemede ise en çok dikkat çeken detay, Battery Saver modunun tekrar oyuna dahil edilmesi oldu.

Battery Saver pek çok oyuncunun tercih ettiği ve kullandığı özellik olurken, bu özellik sayesinde daha uzun bir pil ömrü mümkün oluyordu. Pokemon GO oyun özellikleri gereği çok fazla tüketim yaparken, bu tip özel önlemler sayesinde oyunda daha iyi bir şekilde yer alma mümkün oluyordu. Fakat nedensiz bir şekilde bu özelliğin oyundan çıkarılması, pek çok kullanıcının tepkisine yol açtı.

Güncelleme sonrasında gündemde yer alan tartışmaların sonrasında Niantic tarafından geri adım atılacağı ve özelliğin tekrar oyuna dahil edileceği belirtildi.

Geri Adım Geldi

Niantic firması tarafından son dönemlerde yapılan açıklamalarda en olumlu olarak kabul edilecek bu gelişme, önümüzdeki günlerde sunulacak. Yapılan açıklamalarda herhangi bir tarih verilmesi de güncellemelerin oldukça hızlı bir şekilde yapıldığı oyunda, bu özelliklerinde kısa süre içerisinde dahil edilmesi bekleniyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi