"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Beklenen LG OLED TV serisi Türkiye'de

Sedat | 26 Eylül 2016 0 yorum Süre: 3 dakika

HDR teknolojisi uyumlu LG'nin yeni serisi olan LG OLED TV artık Türkiye'de.

 Avrupa Görüntü ve Ses birliği (EISA) tarafından yürütülen bu sene Avrupa'nın En Üst Teknolojiye sahip olarak gördüğü ödülü yeni LG OLED TV serisine ait OLEDG6V sahip oldu. Bu ödülü kazanan işte o mükemmel televizyon ülkemizde kullanıcılarıyla buluşuyor. Göz önünde bulundurmuş olduğumuz en önemli özelliği olan Dolby Vision teknolojisi ve Harman/Kardon Ses.

OLED HDR
Çözünürülüğü yüksek net olarak yansıyan bir film izlemek isteyenler için harika bir televizyon. En ufak bir yıldızı dahi OLED HDR kalitesiyle sunuyor. Böylelikle kaçırdım diye üzülmeyeceğiniz en ufak detaylar sizleri bekliyor. OLED TV'nin High Dynamic Range (HDR) teknolojisi görsel bir şölen için kapılarını açıyor. siyahın içindeki eşsiz görünümüyle izleyeceğiniz sahneler karanlık bile olsa aydınlık bir görüntü sergiliyor.

LG TV'ye özel Dolby Vision HDR özelliği Türkiye'de
Ultra HD Premium sertifikasyonuna sahip olan 2016 OLED TV serisi standardı haline gelen iki HDR formatını (Ultra HD Alliance (UHDA) desteklemiş olduğu HDR10 ile beraber hizmet sağlayıcıları ve stüdyolar tarafından benimsenmiş global bir izlenimi olan Dolby Vision da aynı zaman da destekliyor.

Şu an piyasada varolan iki çeşitten birincisi ve UHD Alliance tarafından benimsenmiş formata sahip olan HDR10. Kullanıcı olarak içerik dağıtan ve üreten firmalar tarafından tercih ediliyor. Kalite olarak evlerinize ve iş yerlerinize ev sahipliği ediyor.

Kusursuz Ses Özelliği
Şık ve kusursuz görünümünün yanı sıra entegre bir Sound Bar hoparlör ile beraber geliyor. Çok seveceğiniz kusursuz ses özelliğiyle TV deneyiminizi en üst seviyelere çıkarıyor. Sıra dışı ses deneyimlerine hazır olun.

Picture-on-Glass
OLEDG6V modelimiz sadece teknoloji olarak değil aynı zaman da tasarımıyla da sizleri büyülemeye geliyor. Panel olarak Ultra-ince görünümüyle cam bir tabak ile bütünleşeceksiniz. 

Bağımsız Aydınlatmayı Sağlayan Pikseller
Bağımsız olarak ortak bir ışık doğrultusunda çalışacak pikseksellerin tamamen bağımsızlaşıyor. Kendi parlaklıklarını ve ışık seviyesini kontrol etmesi sağlanıyor. Ton olarak çarpıcı ve göz alıcı görünümüyle müthiş bir derinlik kazanmış oluyor.

Kusursuz Renklerle Müthiş Görüntü
LG OLED TV 1 milyardan fazla renk varyasyonunu işleme özelliğine sahip. Genişletilmiş renk skalası sinema endüstrisinin kulllandığı Digital Cinema Intiative (DCI)  renk standartının \%99'unu desklemekte. Böylelikle istenilen  görüntüyü LG OLED TV diğer ürünlerin aksine büyük bir farkla ortaya koyuyor. Geniş görüş açısına sahip olduğundan hangi noktadan izlerseniz izleyin aynı kalite de görüntü imkanı veriyor. OLED65G6V modeli dışında 2016 LG OLED TV serisinde ayrıca 65 ve 55 inç seçenekleriyle E6 ve C6 modelleri bulunmaktadır.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi