"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Bentley’den Hız Canavarı: Flying Spur W12 S

Sedat | 9 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

İngiltere’de yapılan üretimler ile tüm dünyaya açılmayı başaran Bentley, yeni otomobil modeli ile tüm dikkatleri üzerine çekti

Bentley markası, yeni otomobilinde kendi hız sınırlarını dahi aşmayı başardı. Marka tarafından yapılan özel tanıtımlar ile birlikte Flying Spur W12 S görücüye çıkarılırken, motorundan tasarımına kadar aracın her bir noktasında özel ve Bentley dokunuşları görülebiliyor.

Volkswagen grubu tarafından satın alındıktan sonra marka altında üretimlerini sürdüren Bentley, otomobil sektöründeki gücünden hiçbir şey kaybetmemiş durumda. Ürettiği iddialı araçlar ile özelikle İngiltere’de pek çok kişinin favorisi durumunda olan marka, Flying Spur W12 S ile birlikte serideki çıtayı da arttırmayı başarmış durumda.

4x4 Hız Canavarı!

Flying Spur W12 S 4x4 olarak üretilirken, araçta 6.0 Litrelik twinTurbo W12 motor bulunuyor. 629 beygir gücündeki motorun tork değerleri 820nm.

4.2 Saniyede 100 KM’de

Araç için yapılan testlerde aracın 100 km’ye 4.2 saniyede çıktığı belirtilirken, bu kendi sınıfı için oldukça iddialı bir süre. Aynı zamanda aracın ulaşabileceği maksimum hız 320 km/s.

Flying Spur W12 S Kaç Para?

Araç tanıtımında aracın fiyatıyla ilgili de açıklamalar yapılırken, aracın satış fiyatını İngiltere’de 154 bin 900 sterlin olduğu belirtildi. Bu bakımdan aracın diğer ülke pazarlarında çok daha yüksek bir fiyattan satılması bekleniyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi