"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Bethesda Uslanmıyor; RAGE 2, Steam'de Piyasaya Çıkmayacak!

Sedat | 11 Aralık 2018 0 yorum Süre: 1 dakika

Büyük şirketlerin elde ettiği kar payını Steam'e kaptırmak istemiyor, bunun son örneği ise Bethesda'nın RAGE 2 oyunu oldu...

Son zamanlarda Witcher'ın yapımcısı CD Projekt RED ve Fortnite'ın yapımcısı Epic Games tarafından cesaretlenen oyun yapımcıları, pazar payını keybetme riskini göze alarak oyunlarını Steam'de yayınlamamaya başladılar. Birkaç gün önce, Steam'ın şirketlerden aldığı %'lik kar payını 'ye düşürmesi durumunu değiştirmişe benzemiyor.

<iframe allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen="" frameborder="0" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/4gCAeDu5Ziw" width="560"></iframe>

Bu konuda son gelen bilgi Bethesda cephesinden oldu. Fallout 76 satışlarında sorunlar yaşayan Bethesda, bu başarısızlığına rağmen Steam politikasından vazgeçmeyecek. Bethesda büyük olasılıkla RAGE 2'yi Steam üzerinden değilde, Bethesda'nın kendi uygulaması üzerinden sunacak.

Steam, Türkiye'ye özel fiyatlandırma uyguladığı için şu an Mortal Kombat 11 gibi 59 euro'ya satılan bir oyun, 102 TL'den ön sipariş geçilebiliyor. Bakalım ilerleyen günlerde neler göreceğiz.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi