"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Bilgisayar Satışları Ne Durumda?

Sedat | 13 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

2016 yılının ikinci çeyreği ile ilgili bilgisayar satışları hakkında raporlar paylaşıldı. İşte raporlara göre bilgisayar satışlarındaki son durum.

Bilgisayar satışları ile ilgili her çeyrekte açıklanan raporlar 2016 yılının ikinci çeyreğinde de paylaşıldı. 2016 yılı birinci çeyrek döneminde bilgisayar satışları yüzde 13’lük bir düşüş gösterirken 2016’nın ikinci çeyrek raporunda düşüşün yavaşladığı görüldü. Gerileme ile birlikte bilgisayar piyasasında hareketliliğin yaşandığı görülürken bu hareketliliğin 2016 yılına doğru doğru devam etmesi bekleniyor. Uzmanlar tarafından yapılan tahminlerde bilgisayar sektörünün hareketleneceği ve özellikle dördüncü çeyrekte yılın zirvesini yapacağı belirtilirken bu konuda son rakamlar da umut verici olarak değerlendiriliyor.

2015’te Durdu!

2015 yılında bilgisayar sektörü için oldukça zorlu bir dönem geçerken satışlar düşmüş ve piyasa durma noktasına gelmişti. 2016 yılı ile birlikte yapılan gelişmeler ve hamleler sektörün hareket kazanmasını sağlarken yavaş yavaş yükselişin yaşanmaya başladığı da görüldü.

Bilgisayar sektörü için en parlak dönemi geçiren markalar sıralamasında Lenovo göze çarpıyor. Lenovo uzun zamandan beri bilgisayar sektörünün lider üreticisi olarak kabul edilen Lenovo pazarda açık ara birinci olurken Lenovo’yu takip eden diğer bir marka HP oldu. Pazar payı \%21.2 olan Lenovo’yu 12.9 milyon satışla HP izledi.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi