"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Bir Dev Satılıyor!

Sedat | 23 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Geçen yıl AOL’i satın alan ABD iletişim şirketi Verizon şimdi de Yahoo’yu satın almak istiyor.

Bloomberg ve Recode’da yer alan haberlere göre, Verizon şimdi de kendisine alıcı arayan Yahoo’yu gözüne kestirmiş durumda. Verizon Yahoo’yu satın almak için 5 Milyon dolarlık teklif sundu.

Verizon ve Yahoo satın alma konusunda şimdilik anlaşmaya varamadığını ancak anlaşmanın yakın olduğu iddia edildi. Verizon bu satın almayla beraber kullanıcı tabanı sayısını genişletmeyi amaçlıyor. Bu satın almayla beraber Verizon şirketinin internet toplam kullanıcı sayısının 2 milyara yaklaşması bekleniyor. Anlaşma sağlandığı takdirde 1995 yılında yolculuğuna başlayan Yahoo uzun süredir devam eden yolculuğunu bitirmiş olacak. 2012 yılında Yahoo şirketinin CEO’su olan Marissa Mayer şirketi yeniden yapılandırma yoluna gitmişti. Çünkü şirket son dönemlerde yeni trendleri yakalamakta zorluk çekiyordu.

Bunun için Mayer, şirketi yeniden yapılandırma yoluna gitmişti. Mayer şirketi yapılandırma yolunda mobil gelişime odaklanmış ve şirketin fazlalıklarından kurtulması yoluna gitmişti. Mayer bu süre zarfında aynı zamanda şirketin bünyesinde yer alan Alibaba dışındaki bütün şirketleri tek çatı altında toplamıştı. Ancak Mayer şirketi ayakta tutmak adına yaptığı politiklarla şirketi ayakta tutmaya başaramadı. Şirketi ayakta tutmaya başaramayan Mayer 2016 yılı itibariyle şirketi satmaya karar verdi ve alıcı aramaya başladı. Yahoo kullanıcıları şimdiden satın almanın gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini merak etmeye başladı.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi