"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Bir Dönemin Efsanesi Yahoo Satılıyor

Sedat | 23 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

İnternet kullanımının ilk yıllarında en çok ilgi gören ve kullanılan sitelerden olan Yahoo için son dönemlerde satış ile ilgili oldukça güçlü iddialar gündeme gelmeye baş

Yahoo için ekonomik anlamda zor günler yaşanırken bu konuda sürekli firmanın başka firmalar tarafından satın alınacağına yönelik haberler gündeme geliyor. Bu haberlerin pek çok gerçeği yansıtmasa da son gelen bilgiler bu anlamda oldukça iddialı olduğunu da gösterdi.

Yahoo'nun satın alınması amacıyla Amerika Birleşik Devletleri'nde hizmet veren GSM operatörü Verizon’un devreye girdiği belirtilirken Verizon tarafından 5 milyon dolarlık bir teklifin sunulduğu da açıklandı. İşlerin günden güne daha zora gittiği Yahoo'nun böyle bir teklifi yönetim tarafından değerlendirdiği ve önümüzdeki günlerde iki marka arasında resmi imzaların atılacağı öne sürüldü.

Her ne kadar iki marka tarafından bugüne kadar resmi bir açıklama yapılmamış olsa da markaya yakın kaynaklar tarafından paylaşılan bilgilerde bu anlaşmanın kesin olarak yapılacağı belirtildi

Değeri Çok Düştü!

İnternette yaşanan gelişmelere ayak uyduramayan ve özellikle Google'un hızlı bir şekilde yükselişini durduramayarak kullanıcı kaybı yaşayan Yahoo son zamanlarda pazardaki payını da giderek kaybetti ve ekonomik anlamda da zor bir süreci yaşamaya başladı.

Yaklaşık 5 yıl önce 100 milyon dolar gibi yüksek bir değer ile satın alınması gündeme gelen Yahoo bu dönemlerde satış için onay verilmediği için satılmamıştı. Fakat şimdi 5 milyon gibi oldukça düşük bir rakamdan büyük ihtimalle satışı gerçekleşecek. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi