"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Bir Galaxy Note 7 Patlaması Daha!

Sedat | 8 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Galaxy Note 7 için patlama haberleri gelmeye devam ederken, bu sefer bir otelde Galaxy Note 7 patladı.

Galaxy Note 7 için son dönemlerde artan şikayetler ve patlama haberleri arka arkaya gelmeye başladı. Cihaz için yapılan açıklamalarda kullanıcıların cihazları iade etmesi istenirken, bu konuda pek çok kullanıcı ihmalde bulunmaya devam ediyor. Cihazların kullanımı kullanıcıların sağlığı için de ciddi bir tehlike yaratırken, konuyla ilgili kötü bir örnek daha yaşandı.

Galaxy Note 7 sahibi bir otelde konaklarken, otelde yattığı sırada Galaxy Note 7 telefonunu da şarja bırakmış. Şarj sırasında patlayan telefon otelde ciddi bir hasar yaratırken, kullanıcı bu olay nedeniyle otel yönetimine de tazminat ödemek zorunda kalmış.

4 Bin TL Zarar!

Galaxy Note 7 kullanıcısı için otel yönetimi tarafından 4 bin TL’lik zarar hesap çıkartılırken, kullanıcı bu zararı ödediğini de duyurdu. Reddit üzerinden yayınlanan bu haber ile birlikte detaylara sahip olmak mümkün olurken, bu zarar ile birlikte kullanıcı hem maddi açıdan zarara uğradı hem de Galaxy Note 7 telefonundan oldu.

Kullanmayın!

Gündeme genle bu haberler sonrasında uzmanlar tarafından uyarılar yapılırken, Galaxy Note 7 modellerinin kullanılmaması istendi. Kişilerin sağlıkları için zararı olabilecek bir durum yaratan cihaz için tüm dünya genelinde iade başlatılırken, kullanıcılar telefonlarını sorunsuz bir model ile değiştirebilecek.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi