"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Bisiu Indiegogo'da Destek Bekliyor!

Sedat | 30 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Türkiye’den giyilebilir teknoloji alanında yeni bir proje geliştirilirken, proje Indiegogo üzerinden yatırım toplamaya başladı.

Başta giyilebilir teknoloji olmak üzere Türkiye’den çok fazla proje çıkmazken, önemli bir örnek Indiegogo’da yayınlanmaya başladı. Türkiye için önemli olarak görülen proje, akıllı kolye olarak tanımlanırken, projenin yeni adı Bisou oldu.

Kolyenin dijital hali olarak tanımlanabilecek Bisou, özel bir ekrana sahip. 400x400 piksel çözülürlüğündeki ekranında kişileri istediği fotoğrafı yayınlanması mümkün olurken, GIF gibi desteklerin de olması bu konuda farklı bir aksesuar anlayışı getiriyor. Indiegogo üzerinden gerekli yatırımın alınması halinde üretimlerine başlanacak olan Bisou için pek çok kişi şu anda takipte. Yatırımın alınması halinde Türkiye’den de yeni bir proje uluslararası alana sunulmuş olacak. Üstelik bu konuda benzer bir başarılı örnek de bulunmuyor.

Bisou'nun önemli özellikleri ise şöyle,

1.4 inç ekran

Alüminyum malzeme ve Gorilla Glass koruma

350mAh batarya kapasitesi

Bluetooth 4.1 ve Wi-fi bağlantı seçenekleri

Mikrofon

iOS ve Android uyumluluğu

Micro USB şarj girişi

4GB eMMC

Bisou Girişimi Hakkında

Güney Köse tarafından geliştirilen Bisou projesinde kişilerin kendileri için önemli sembolleri ya da fotoğrafları aksesuar şeklinde taşıyabilmesi mümkün hale geliyor. Özellikle kişiselleştirilebilir ve değiştirilebilir olması da Bisou için pratik bir kullanım sunuyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi