"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Blackberry DTEK50 Fiyatı Ne Kadar?

Sedat | 12 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Blackberry tarafından piyasaya sunulan ikinci Android modeli resmen Avrupa'da satışa çıkarıldı.

Android işletim sistemini tercih etmeye başlayan Blackberry, Android işletim sistemine sahip ikinci telefonunu da piyasaya sunmayı başardı. Yapılan açıklamalarda yeni modelin Avrupa'da satışa çıktığı belirtilirken yeni modelin ismi oldukça dikkat çekti.

Blackberry tarafından daha önce piyasaya sunulan model Priv adını alırken yeni modelin isminin Priv serisini devam ettireceği tahmin ediliyordu. Fakat Blackberry yönetimi tarafından alınan karar doğrultusunda yeni telefonun isminin DTEK50 olması kararlaştırıldı.

Piyasaya Girdi

Yeni telefon modeli ile piyasaya yeniden giriş yapan Blackberry, Android işletim sistemine sahip telefonu ile yüksek satış rakamlarını hedefliyor. Özellikle son dönemlerde finansal açıdan oldukça zorlu bir süreçten geçen BlackBerry, telefon sektöründe yakalayacağı başarı sayesinde bu durumdan kurtulabilir. Fakat sektördeki zorlu rakiplerine karşı bugüne kadar üstünlük kurmayı başaramayan Blackberry, kullanıcılarının da artık ilgisini eski dönemlerde olduğu gibi çekemiyor. Bu bakımdan yeni telefon modelinin de yüksek satış rakamlarına ulaşması pek beklenmiyor.

Fiyatı Ne Kadar?

DTEK50 etiket fiyatının 339 Euro olduğu belirtildi. Piyasadaki pek çok telefon fiyatından daha yüksek olan bu telefon fiyatı Blackberry için ciddi bir handikap yaratıyor.

DTEK50 Özellikleri Neler?

5.2 inç Full HD dokunmatik ekran

3 GB RAM

16 GB depolama alanı

microSD kart desteği

13 MP arka kamera

8 MP ön kamera

Snapdragon 617 işlemci

2.610mAh batarya 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi