"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Blackberry’nin Yeni Bombası Geliyor

Sedat | 29 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Uzun süredir piyasada sessiz kalan Blackberry şimdiye kadar yapmış olduğu en ince ve en güvenilir Android telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Priv modeli ile sessizliğini bozan şirket DTEK50 modeli ile piyasalara geri döndüğünün sinyallerini vermeye başladı. Güvenirliliği ile dikkat çeken yeni telefon 5.2 inç boyutunda ve 7.4 milimetre kalınlığa sahip. Qualcomm Snapdragon 617 işlemci kullanılan telefonda 3 GB Ram kapasitesi bulunuyor.

Blackberry ısrarcı olduğu QWERTY klavye yerine bu sefer telefonda sanal tuşlara yer vermiş. Blackberry’nin böyle bir değişime gitmesi günümüz akıllı telefonlarına uyum sağlayabilmek için böyle bir karar aldığı düşünülüyor. Blackberry DTEK 50 modelinde güvenlik noktasında tüm kaygıları değerlendirdiklerini ve bunun sonucunda Android işletim sistemine yeni bir güvenlik bakış açısı getirdiklerini iddia etti.

Buna göre Blackberry kullandığı özel şifreleme yazılımlarıyla kullanıcının tüm bilgilerini güvence altına alacaklarını belirtti. Blackberry ayrıca kullanıcılara cihazlarının genel durumu hakkında bilgi edinmek için genel bir tablo sunuyor ve bu sayede kullanıcıların potansiyel sorunlar için harekete geçmesini sağlıyor. Bu konuda oldukça iddialı olan Blackberry bu iddiasında ne kadar başarılı olacağı oldukça merak ediliyor. Güvenli konusunda oldukça iddialı olan Bleckbery DTEK 50 kullanıcıların oldukça ilgisini çekmeyi başardı.

Uzmanlar kullanıcılara vadettiği güvenlik özelliğiyle Blackberry DTEK 50’nin istenilen satış rakamlarına ulaşabileceğini belirttiler. Güvenlik özelliklerinin yanında 13 Megapiksel arka ve 8 Megapiksel arka kamerasıyla da dikkat çeken Blackberry DTEK 50’nin 250 dolar’dan 8 Ağustos’ta satışa sunması bekleniyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi