"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

.blog Domain Uzantısı Geliyor

Sedat | 25 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Son dönemlerde farklı domain uzantıları kullanıma sunulurken, yakın süre içerisinde .blog uzantısının da kullanıma açılacağı belirtildi.

İnternet sektöründe domain seçeneği daha da artarken, yeni bir açıklama daha geldi. Automattic tarafından yapılan resmi açıklamalarda 1-2 ay içerisinde .blog ile ilgili hazırlıkların tamamlanacağı ve yeni uzantının kullanıma sunulacağı belirtildi. Blog yazısında yer alan bu ifadeler ile birlikte .blog uzantısı resmiyet kazanırken, şimdiden .blog uzantısına yönelik yeni projeler geliştirilmeye başlandı.

Blog Siteleri Ağırlık Kazanabilir

Uzantının .blog olması özellike blog sitelerine yönelik önemli bir avantajın ortaya çıkmasını sağlarken, .blog üzerinden daha çok blog sitelerinin oluşturulması bekleniyor. .blog uzantısının yönetimi Automattic şirketinde olduğu için marka tarafından yapılacak her bir açıklama resmiyet taşıyor ve .blog uzantısı hakkında önemli bilgiler içeriyor. Bu bakımdan önümüzdeki dönemlerde .blog uzantısının resmen piyasada sunulması şimdiden bekleniyor.

Fiyatlar Yüksek!

.blog için kullanıcıların 30 dolarlık bir kayıt ücreti ödemesi gerekirken, erken sipariş döneminde bir domain kayıt etmek isteyen kişilerin daha yüksek bir ücreti ödemesi gerekiyor. Önemli alan adlarının önceden alınabilmesi için ön sipariş dönemi başlatacak firma bu dönem içerisinde sipariş vermek isteyen kişilerden 200 Dolar gibi bir ücret alacak. Bu bakımdan .blog projeleri için sadece domain ücretleri dahi oldukça ciddi bir maliyet getirecek.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi