"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

BMW’den CarPlay’li Otomobil

Sedat | 2 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Geçtiğimiz hafta içerisinde CarPlay desteğini sunacağını söyleyen BMW, CarPlay desteği sağlayan araçlarını satışa çıkardı.

X5 M ve X6 M modellerinde CarPlay desteği olacağını söyleyen BMW, bu açıklamanın ardından 2017 model araçlarında da CarPlay ile piyasaya çıktı. BMW tarafından üretimi gerçekleştirilen M3 ve M4‘ün de CarPlay desteği alacağını söyleyen BMW, bu açıklamasının ardından araçları resmen satışa çıkardı.

Özellikle BMW 2 serisindeki tüm araçların CarPlay desteği sunacağı belirtilirken, bu konudaki gelişmeler önümüzdeki dönemlerde yapılacak.

CarPlay Nedir?

CarPlay Apple tarafından piyasaya sunulurken, araçtaki pek çok işlemin daha da kolay bir şekilde yapılmasını ve özellikle takip işlemlerini kolaylaştırıyor. Bu bakımdan CarPlay’i araçlarda tercih edilmesi BMW’i de harekete geçirmiş durumda. Özellikle araçlarda iPhone kullanımını daha da pratik bir hale getiren CarPlay, araçlarda mesaj okumaktan arama yapmaya kadar her türlü işlevi destekliyor. Aynı zamanda arama yapma, sesli mesaj gönderme gibi ek işlemler de kullanıcıların komutları üzerinden yapılıyor. Bu bakımdan kullanıcılar telefona dokunmadan direk CarPlay ile işlem yapabilmesi mümkün durumda.  

CarPlay bulunan modellerin daha fazla ilgi görmesi beklenirken, bu özelliğin araçların değerini çok arttırmayacağı ifade ediliyor. Fakat BMW tarafından fiyatlar ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi