"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

BMW’den Yeni SUV: X7

Sedat | 4 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

BMW SUV alanında yeni bir model ile kullanıcıların karşısına çıkacak. İşte yeni BMW X7 ile ilgili özellikler.

BMW X7 ile SUV alanına yeni ve iddialı bir giriş yapan marka yeni modeline oldukça güveniyor. BMWBlog üzerinden yayınlan bilgilerde yeni otomobil ile detaylar paylaşılırken, resmen tanıtılmamasına rağmen, yeni otomobil modeli ile ilgili pek çok bilgi şimdiden öğrenilmiş durumda. Yeni modelde en çok dikkat çeken noktalardan birisi BMW X7 tasarımı. Tasarım açısından oldukça farklı çizgilerin kullanıldığı görülürken, bu duruma karşın BMW çizgisinden uzaklaşılmamış.  

BMW X7, önceki modellerden olan BMW X5’ten daha büyük bir şekilde sunulacak. 7 kişilik olan yeni model, sektörde Mercedes-Benz GLS Serisi ve Range Rover ile yarışacak. Bu bakımdan BMW’nin yeni dönemdeki en büyük kozlarından birisi BMW X7 olacak. Otomobilin özelliklerinin önceki modellerden daha farklı olacağı tahmin edilirken, sızdırılan bilgiler de bunu destekliyor.

BMW 740 ve 750 Motoru Kullanılacak

BMW X7 modelinde BMW 750 modelinin 4,4 litre çift turbo V8 ve 740i’de yer alan 3.0 litre çift turbo V6 motor kullanılacak. Bu bakımdan motorda kişilere iki seçenek sunulacak.  Araç için 2017 sonlarının hedeflendiği belirtilirken, bu yıla kadar araç için geliştirmeler sürecek. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi