"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Botlar Teknolojiye Nasıl Yön Verecek?

Sedat | 20 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Son dönemlerde bot teknolojilerinde genel anlamda bir artış olurken konu ile ilgili önemli bir açıklama Google Play Store Uygulamalar ve Oyunlar Geliştirme Müdürü Purnima

Yapay zekanın gelişmesi bu anlamda bot sisteminin de daha akıllı bir hale gelmesini sağlarken önümüzdeki yıllarda teknolojik gelişmelere bağlı olarak botların çok daha donanımlı hale gelmesi bekleniyor. Kullanıcılar ile sohbet edebilme, bir ticaret sitesinin sohbet alanında kişilere gerekli müşteri desteğini sunma gibi pek çok farklı işlevi yerine getirebilen botlar önümüzdeki dönemlerde çok daha akıllanacak ve kişilere daha iyi bir şekilde destek sunmaya başlanacak. Konu ile ilgi değerlendirme yapan Purnima Kochikar bot sisteminin teknolojinin geleceği adına çok önemli olduğunu söylerken Google olarak botlardan en çok yararlanan firmalardan birisi olduklarını da vurguladı.

Teknolojinin gelişmesi ve insanlarla teknolojinin buluşması adına bot sisteminin çok iyi bir şekilde kullanılması gerektiğini söyleyen Purnima Kochikar özellikle sohbet alanında hizmet veren botların dil gibi problemleri yaşamadan kullanıcılara ihtiyaçlar dahilinde destek verebileceğini söyledi.

Bot sisteminin önümüzdeki yıllarda daha da gelişeceğini ve yapay zekanın artması ile birlikte bu alanda ciddi gelişmelerin yaşanabileceğini belirten Purnima Kochikar Google olarak bu alanda iddialı olduklarını ve yapılacak çalışmalar ile birlikte sektöre yine öncülük ederek pek çok yenilik sunacaklarını söyledi. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi