"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Bu Akşam Google Bizlere neleri Tanıtacak?

Sedat | 4 Ekim 2016 0 yorum Süre: 3 dakika

4 Ekim'de büyük bir etkinlikle beraber tanıtım yapılması beklenen Google için sayaç geriye doğru sayıyor.

Dünya'da teknoloji devi haline gelen Google, yapacağı bu büyük etkinlikle donanım tanıtımlarının en gözdesi olmaya hazırlanıyor. Firmanın Android, Chrome OS ve Google Play'den sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Hiroshi Lockheimer tarafından paylaşılan bir tweet'te olayın büyüklüğünü şu sözlerle ifade etti: "Android'in ilk versiyonunu bundan sekiz yıl önce duyurduk. İçimde, bundan sekiz yıl sonra da 4 Ekim 2016 tarihi hakkında konuşacağımıza dair bir his var."

Peki bu kadar konuşulacak değişiklikler neler olabilir? Bazı söylemlere göre Google'ın yeni cihazlarının yanında aynı zaman da yazılım hizmetlerini de sunabilir. Hazırlanan raporlara göre buyrun çıkabilecek cihazlara göz atalım.

Pixel Telefonlar
Bildiğiniz gibi firma daha önce Nexus adı ile kullandığı akıllı telefonlarını Pixel adıyla kullanmaya başlayacak. Pixel ve Pixel XL şeklinde gelecek cihazların, Android Police'e göre alümiyum, siyah ve parlak mavi olmak üzere üç renk seçeneğine sahip olacak.

Andromeda'yla Çalışan Yeni Bir Tablet İhtimali
9to5Google ve Android Police'te yer alan habere göre, Google; Android ve Chrome OS'yi bir araya getiren yeni bir işletim sistemi olan Andromeda'yla çalışan bir dizüstü bilgisayar ve tableti tanıtacağı yönündeydi. Öncelikle Nexus markasıyla bir Huawei tablet olarak kullanılabilir.

Chromecast Ultra 4K
Gelen sızıntılar doğrultusunda Chromecast Ultra adı ile yeni bir 4K dijital medya oynatıcısını müjdeliyor. Fiyat olarak 69 $ olarak olacağı söyleniyor.

Yeni Bir Wi-Fi Router
Google'ın yeni Wi-Fi yönlendiricisi, bu kategoride olan bütün Router'ları geçmek için kolları sıvadı.  Yenilenen cihazla birçok Wi-Fi erişim noktalarına kolaylıkla erişebileceksiniz. Böylelikle daha geniş bir kablosuz ağ meydana gelecek. Google'ın OnHub cihazının devamı olması beklenen cihazın fiyatının 129 $ olması bekleniyor.

Daydream VR
Google sanal gerçeklik alanında yapmış olduğu tüm değişiklikler Da VR'la hayatımızın bir parçası olmayı başardı. İlk olarak Mayıs'taki I/O'da duyurulan Daydream VR, Bloomberg'in raporuna göre Android 7.0 Nougat işletim sisteminden faydalanacak. aynı zamanda piyasadaki "en iyi akıllı telefon tabanlı mobil VR deneyimi" olarak anılmak istenen Samsung, Huawei, HTC, ZTE, Xiaomi, Alcatel, Asus ve LG gibi firmalarla işbirliği içerisinde olduğu söyleniyor.

Google Home

OK Google" dijital asistana ev sahipliği yapan bu kompakt hoparlör bütün eve yayılan bir biçimde müzik oynatabilecek, ışıkları açabilecek, trafiği kontrol edip Google'da arama yapabilecek bir cihaz olarak karşımıza çıkacak. Fiyatının ise 129 $ olması bekleniyor.

 

 

 

 

 


 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi