"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Bu Defa Galaxy S7 Edge Alev Aldı!

Sedat | 24 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung, Note 7 faciasının ardından bir başka patlamayı Galaxy S7 Edge'de yaşadı.

Galaxy S7 Edge, şarj esnasındayken alev aldı. Note 7'deki krizin etkisi hala gündemde iken bir diğer kriz Galaxy S7 Edge'den geldi. Patlama veya alev aldı diye bir cümle duyduğumuz anda akıllarda her ne kadar Samsung'un en iyi telefonu ünvanına sahip iken yaşadığı patlamalarla gündemde olan Note 7 gelse de, bu sefer tahminler doğru çıkmadı. 

Samsung, bu patlama olaylarından sıyrılmayacak gibi. Yanan patlama olaylarına neyin sebep olduğu tam olarak bilinmese de ortada olan bir patlama söz konusu. Kullanıcılarının Samsung markasına olan saygınlığı azalmış durumda. En son gelişen iPhone 7'nin patlaması ile akıllarda soru işareti oluşmaya başladı. 

Galaxy S7 Edge, PhoneArena'da yer alan rapora göre bu defa bir orijinal ürün üreticisine ait şarj aleti tarafından şarj edilirken alev aldı. Note 7'deki patlamanın nedeni tam olarak bilinmiyorken başka bir bilinmezlik de S7 Edge'de gelişecek gibi. ABD'deki büyük GSM operatörlerinden birinin PhoneArena'ya yaptığı açıklamaya göre söz konusu cihazın kullanıcısı Galaxy S7 edge'i henüz iki hafta önce Galaxy Note 7 cihazını geri vermek durumunda kaldığı için bir değiş tokuş yaparak aldı. Kullanıcı orjinal bir şarj aletiyle şarj edilirken patladığını belirtti. 

Galaxy S7 Edge'nin yaşamış olduğu ilk olay olmamasına rağmen Samsung'un amiral gemisi için önemli prestij kaybı. 

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi