"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Bükülebilir Aynı Zamanda Şeffaf!

Sedat | 10 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

LG, çok sık gündemde yer alan şeffaf olsun bükülebilir olsun dediğiniz cihazları birarada sunmaya hazırlanıyor.

LG'nin yeni patentinde yer alan değişik ile akıllı telefon ve tabletlerin son yıllarda aynı çizgi üzerinden devam etmelerinin yanı sıra yakın bir zamanda hem bükülebilir hem de şeffaf ekrana sahip tabletler ile gelecek. Bir süredir Samsung ve LG'nin bükülebilir cihazlar üzerinde çalışma gerçekleştirdiği bilinmekteydi. Ancak bu bir kaç yıl içerisinde şeffaf ekranları ortaya koymak için de ayrı bir çaba gösterimi söz konusu. Hangisinde karar kılınacağı konuşulurken, doğru karar olarak iki özelliğin beraber gelmesi bekleniyor. 

Yakın zamanda yapılan patent başvurusunda tablete benzer dikdörtgen bir cihaz gözükmekte ve ortasında bulunan bir menteşe aracılığı ile bir kitap gibi kıvrılabilmekte. Bununla beraber görünene göre LG bu ekranı tamamen şeffaf olarak sunmayı hedefliyor. 

İki özelliğin birarada geleceğini düşünürsek muhteşem bir birleşim sizleri bekliyor gibi. Cihazın bir tarafında, dokunmatik multimedya kontrolleri bulunurken, diğer tarafı boş gözükmekte ve bu tarafta da videonun gösterilebileceği düşünülebilir. Ancak bu ekranın da dokunmatik olmama olasılığı mevcut. 

Bir patentten ibaret olduğunu düşünürsek yakın bir zaman içerisinde gelmeyeceğini söylememiz mümkün. Bununla beraber, Samsung'un da bükülebilir ekranlarını tutturmak konusunda büyük bir adım attığı gözükmekte ve Panasonic, oldukça etkileyici olan bir şeffaf TV tanıtımı yapmış durumda. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi